Renk seçin:


Ayak mantarına denenmiş doğal etkili çözüm

  • 01 Kasım 2016
  • 223 kez görüntülendi.
Ayak mantarına denenmiş doğal etkili çözüm

Bir çok yöntemi denedim ayak mantarı inatcı olduğu için iyileşti gibi gözükür fakat yeniden ortaya çıkar. Toplumda bir çok kişide bu hastalık vardır. Doktora gidersiniz ilaç ve merhem verir şunu kullan geçer der bir süre ortadan kaybolur sonrasında bakmışsınız yine ortaya çıkmış.

Mantar ayakların fena kokmasınada neden olur. Ayak mantarına ne iyi gelir, tedavisi, ayakta mantar tedavisi ve tırnak mantarı şeklinde sorulara denenmiş etkili çözümü sizlere paylaşıyorum unutmayınki ayak mantarı iyileşsede yine adım atar doğrusu hijyene daima ehemmiyet vermelisiniz.

images-16

 

 

 

 

 

 

 

Ayağınızda mantar var ise kesinlikle ayağınız oldukca fena kokuyordur. Bu durum cemiyet içine girmenizi dahi etkiler. Misafirliğe gideceksiniz aklınızdaki fikir acaba ayaklarımın kokusu rahatsız edermi doğal olarak rahatsız eder. Hem kendiniz rahatsız oluyorsunuz hemde misafirliğe gittiğiniz kişiler. Sadece koku değil ayaklarda devamlı kaşıntıda olur doğal olarak kaşıntı herkezde olmayabilir. Benim ayağıma mantar askerde bulaştı askerliğini yapanlar niçin bulaştığını iyi bilir. Ben yaş hamur harcı mayasını denedim ilk denemede tesirini gösterdi. Hiç bir yan tesiri olmadığı için kolaylıkla deneyebilirsiniz. Ayak mantarına denenmiş en etkili iki yöntemi sizlere paylaşıyorum. Ayak mantarı tedavisi için yaş hamur harcı mayası ve karbonatla yapacağınız naturel iki ayrı karışım.

tarifi
Yaş maya nerede ise her markette bulunur. Ayakmantarı için yaş maya tedavisi fazlaca basittir. Bir litre ılık suya bir tane yaş mayayı eziyoruz ve iyice karıştırıyoruz. Ayaklarımızı hazırladığım suda otuz dakika kadar bekletiyoruz. Bir hafta süresince bigün arayla bu yöntemi uygulayın. Bu yöntem yardımıyla ölü deriler gider. Tırnaklarada faydası vardır tırnakları güzelleştirir. Zamanla ayak kokusu gider ve mantar iyileşir.

Karbonat tarifi
Eczanelerde karbonat bulabilirsiniz. Bu yöntemde oldukça rahat yukarıda anlattığımız tarifle aynı sayılır. Bir çorba kaşığı karbonatı bir litre ılık suya serpin karbonatın erimesi için iyice karıştırın. Hazırladığımız bu karışımın içinde ayaklarınızı otuz dakika kadar beklemeye alın ve ayaklarınızı iyice durulayın. Bir hafta süresince bigün arayla bu işlemi yapın. Bu işlemi yaptıktan sonrasında hergün ayaklarınıza ve ayakkabılarınızın içine karbonat serpin. Bu sayede ayak kokusu gider ve ayak mantarı iyileşir tekrardan oluşmasıda engellenmiş olur.

Denenmiş bu iki tariften birini deneyin kısa zamanda tesirini görmüş olacaksınız. Mantar oluşumunu engellemek için ayakları nemli bırakmamaya dikkat ediniz.

Mutlaka okuyun
Karbonat tarifini bilhassa kendim denedim ilk denemede tesirini gösterdi ve kokudan yaratı kalmadı ilk tesiri bu oldu. Ayak mantarına karbonat tarifini zaman içinde bigün arayla yapın ve sitemizi yine ziyaret ederek yorum yazmazsanız size darılırım.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ