Renk seçin:


Diş beyazlatmanın diş hekimi tarafından yapılması gerekir?

  • 08 Aralık 2013
  • 5.395 kez görüntülendi.
Diş beyazlatmanın diş hekimi tarafından yapılması gerekir?

Eğer yapılacaksa, mutlaka hekime danışılmalıdır.

Diş beyazlatmanın diş hekimi tarafından yapılması gerekir?
Eğer diş beyazlatma yapılacaksa, mutlaka hekime danışılmalıdır. Çünkü gerek eczanelerde ve piyasalarda satılan diş beyazlatma ajanları, gerekse hekimin kullandıkları sadece dişin minesini etkiler.

Mine, dişi en üstten saran koruyucu tabakadır. Bunun altında dentin denilen çok daha hassas ve sinirlere daha yakın olan bir tabaka daha vardır. Eğer beyazlatma ajanları bu tabakaya uygulanacak olursa, bu son derece ciddi sorunlar yaratır. Bu tabaka, hastanın dişleri aşındığı zaman ortaya çıkabilir.

Yani kişinin dişinde minenin olmadığı, alttan dentin tabakasının açığa çıktığı durumlarda, kişi eczaneden kendi kendine aldığı beyazlatma ajanını uygularsa, çok ciddi sorunların ortaya çıkmasına neden olur.

Dentin tabakasına dikkat edilmeli

Bu yüzden hiç kimse kendi kendine bir beyazlatma ajanı edinerek bunu uygulamamalıdır. Çünkü eğer dentin tabakası açıktaysa, yol açabileceği sorunlar kişiyi kanal tedavisini kadar götürebilir.

Dişte oluşan herhangi bir renklenmeyi, kişinin kendine zarar vermeden çıkarması mümkün değildir. Birey ancak dişlerine çok iyi bakarak, yediklerine ve içtiklerine dikkat ederek dişlerdeki renkleşmeyi engelleyebilir.

Fakat renkleşme oluştuktan sonra bireyin yapabileceği bir şey yoktur ve mutlaka bir diş hekiminden yardım alması gerekir. Eğer kendi başına harekete geçerse ya diş etlerine ya da dişlerine zarar vermesi kaçınılmazdır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ