Renk seçin:


Sözleşmeli personele yeni hak

  • 01 Ekim 2010
  • 576 kez görüntülendi.
Sözleşmeli personele yeni hak


Yıl sonuna kadar tüm illerde aile hekimliğine geçmeyi planlayan Sağlık Bakanlığı, sözleşmeli personele de aile hekimliğine geçiş hakkı getirdi.

Bakanlık ile yetkili sendika Sağlık-Sen’in Kurum İdari Kurul toplantısında karar altına alınan sözleşmeli personelin aile hekimliği uygulamasına geçiş hakkı konusunda Bakanlık duyurusu yayınlandı.

Önemli bir gelişme
Bakanlık, Aile Hekimliğine Geçişte Muvafakat İşlemleri Hakkında yayınladığı duyuruda, sözleşmeli personelin talebi ve kurumunun muvafakatiyle pozisyonunun vize edildiği ilçe sınırları içindeki aile sağlığı merkezlerinde çalışabileceği belirtildi. Konuya ilişkin değerlendirmede bulunan Sağlık-Sen Genel Başkanı Mahmut Kaçar, sözleşmeli personelin, aile hekimliği merkezlerinde çalışabilmesini kadrolu-sözleşmeli ayrımını ortadan kaldırmaya dönük önemli bir gelişme olarak değerlendirdi.

Geçmişte kararlar kağıt üzerinde kalıyordu
Sağlık Bakanlığı ile gerçekleştirdikleri ilk Kurum İdari Kurul toplantısında mutabakata alınan konuların sırasıyla çözüme kavuştuğuna dikkat çeken Kaçar, “Geçmişte bu kararlar kağıt üzerinde kalıyordu. Yetki dönemimizle birlikte KİK toplantılarının çehresi değişmiştir. Kurum İdari Kurul toplantıları, Sendikamızın çözüm odaklı hizmet sendikacılığı anlayışı ile yakın gelecekte, işyerlerimizdeki çalışma barışını tesis etme ve verimliliği artırma konusunda çok önemli ve vazgeçilmez bir yeri olacaktır.” dedi.
 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ